+420 604 617 279 (po-pá 9-17 hod) +420 604 257 328 (po-pá 9-17 hod)
Menu

Designové židle

product

Jídelní židle s područkami NOVA RAW, teak dřevo s ratanem

STRA00101

Dostupnost: doba dodání 2-3 týdny

7 514 Kč

Přidat Odebrat

Jídelní židle s područkami NOVA RAW je vyrobena ze dřeva a ratanu. Kombinace přírodních materiálů dělá z tohoto zboží absolutního favorita. Naše kolekce Nova má retro vzhled s nábytkem s ratanovým rákosovým popruhem, který dodá každému interiéru stylový šmrnc.
Nova kolekce:
Všechny položky kolekce Nova jsou vyrobeny z teakového dřeva. Židle a stoličky mají popruh z ratanového rákosu. Caning je tradiční metoda tkaní sedadel židlí nebo jiného nábytku tenkými proužky ratanu. Díky křížovému tkaní je sezení pevné a odolné. Ratan je popínavá palma nebo liána, která využívá stromy jako podporu a může dorůst až do délky 100 metrů. Většina existujících druhů ratanu roste v tropickém lese jihovýchodní Asie, z toho 70 % v Indonésii. Teak byl po staletí preferovaným tvrdým dřevem pro nábytek, stavbu a stavbu lodí, také proto, že je velmi odolný a vhodný pro venkovní použití. Teakové dřevo je původní v Indii, Thajsku, Laosu a Myanmaru, ale kvůli rozsáhlé těžbě roste pouze v Myanmaru v přirozených lesích. V Indonésii byl zaveden v 16. století a během nizozemské koloniální doby byly založeny velké plantáže. Poté, co se Indonésie stala nezávislou, indonéská vláda spravovala plantáže. To se docela povedlo, protože teak je cenné dřevo a vždy bylo ekonomické teak po těžbě stromů znovu vysadit. Z těchto plantáží pochází prakticky veškeré teakové dřevo v Indonésii, které se používá na výrobu nábytku. Pouze pro místní použití se někdy používá teak z malých farem poblíž vesnic. Vzhledem k tomu, že neroste v přirozených lesích Indonésie, žádné tropické pralesy nejsou káceny pro teakové dřevo. Od roku 2016 indonéská vláda reguluje veškerý obchod se dřevem se systémem sledování veškerého dřeva, které je vyváženo zpět ke zdroji, kde byly stromy pokáceny. To bylo součástí obchodní dohody FLEGT s EU, která má zaručit, že se do EU bude dovážet pouze legální dřevo. Tyto aspekty společně činí výrobu teaku v Indonésii a jeho použití pro nábytek ekonomicky i ekologicky udržitelné. Materiály:
Teakové dřevo, ratan Údržba: -Dřevo má nátěr na vodní bázi, který chrání před skvrnami od vody, ale doporučuje se používat nábytek pouze v interiéru a nenechávat tekutiny na dřevě delší dobu. -Drobná poškození nebo škrábance ve dřevě s přírodní barvou lze ošetřit pouze na místě samotným transparentním nebo velmi světlým olejem. -Čištění ratanového sedáku lze provést hadříkem s trochou vody. -U židlí s přírodním ratanem odstraňte vlhkost, která zůstane po čištění, suchým hadříkem. - Neumisťujte křeslo z přírodního ratanu do blízkosti ohně nebo jiného topení, protože materiál může vyschnout a znehodnotit.

Rozměry: 58 x 63 x 84 cm (Š x H x V),hloubka sedu: 46 cm

Doporučujeme:
Odkládací stolek NOVA RAW 
ze stejného materiálu doplnit jídelní židli NOVA RAW jako set ZDE!

Doprava je ZDARMA!
  • Výrobce: Raw Materials Amsterdam
  • Rozměry ŠxVxH: 58 x 63 x 84 cm (Š x H x V)
  • Použité materiály: teak dřevo,ratan
  • Materiál: dřevo
  • Barva: přírodní

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat svou recenzi

Jídelní židle s područkami NOVA RAW, teak dřevo s ratanem

Jídelní židle s područkami NOVA RAW, teak dřevo s ratanem

Napsat svou recenzi

ostatní produkty ve stejné kategorii.